ISIC

ISIC ponúka bezplatný nástroj na vytvorenie fotografií. Študenti školy majú možnosť bezplatne využiť generátor fotografií na študentský preukaz.

Bezplatný editor fotografií umožňuje vyhotoviť potrebnú fotografiu pomocou akéhokoľvek smartfónu. Stačí sa odfotiť a generátor automaticky odstráni pozadie a oreže fotografiu tak, aby spĺňala oficiálne požiadavky.

Aby bol tento nástroj na fotografovanie dostupný študentom, pridávame informáciu o editore a odkaz naň do 

Odkaz: Preukaz žiaka ISIC/EURO<26
je multifunkčný preukaz dostupný pre žiakov stredných a základných škôl vo veku od 6 rokov. Žiaci ho môžu získať priamo cez svoju strednú alebo základnú školu a množstvo funkcií a výhod prináša nielen samotným žiakom a ich rodičom, ale aj strednej alebo základnej škole, ktorú navštevujú a ktorá im preukaz vydáva.

Svoj preukaz môžeš nosiť pri sebe aj v elektronickej podobe v ISIC aplikácií. V tejto appke máš navyše množstvo extra kupónov, ktoré nenájdeš medzi bežnými zľavami v databáze. Info o appke 


Ako predĺžiť platnosť preukazov ISIC/EURO<26 na ďalší školský rok 2022/2023:

Pod týmto textom nájdete list s kompletným postupom predĺženia preukazu v dvoch krokoch. (Šedé polia v liste si, prosím, doplňte podľa Vašich potrieb.)

Nájdete tu aj plagátik.

Objednávať môžete známky už na nový školský rok s platnosťou do 09/2023.

Len s komplet predĺženým preukazom sa žiaci vyhnú problémom u poskytovateľov zliav a aj u niektorých dopravcov, ktorí overujú platnosť preukazu vizuálne aj čipovo.

Pre všetkých žiakov s platným preukazom na ďalší školský rok nám koncom augusta prevádzkovateľ pošle kupónové knižky so zľavami navyše.


Vzhľadom na blížiaci sa termín prolongácie žiackych kariet (od 1.6.2022) sprostredkúvame informácie s podrobným popisom a návodmi, ako prolongovať karty.

Od 1.6.2022 majú žiaci možnosť prolongovať karty aj cez novú platformu a to aplikácia UBIAN, ktorú si vedia bezodplatne stiahnuť. Navyše, po pridaní preukazu do aplikácie, žiaci (prípadne ich zákonní zástupcovia) si vedia v reálnom čase skontrolovať platnosť ich preukazu, skontrolovať výšku kreditu na svojej karte, prípadne si tento kredit jednoducho dobiť.

Viac informácií nájdete pod nasledovnými tlačidlami: