Deň zdravej výživy

14.10.2022

Jednou z najdôležitejších vecí k dobrému a dlhému životu je zdravá výživa, na ktorú sa často zabúda. Práve preto sme si v mesiaci október, ktorý je bohatý na zdravé plody našich záhrad, pripomenuli Svetový deň zdravej výživy (16. 10. každoročne)

Zdravá výživa je pre niektorých z náslen módny trend vyžadujúci kvantum peňazí na kúpu biopotravín, pre ďalších sú to nezmyselné obmedzenia v ich obľúbenej strave. Bez ohľadu na výstražné slová lekárov ju ignorujú a pokračujú v pohodlnom spôsobe života. Našťastie, nie všetci sa na to pozerajú rovnako. Sú aj takí, ktorí myslia na svoje telo, zdravie a svojimi stravovacími návykmi od seba odháňajú množstvo zákerných a menej zákerných chorôb. Vedia, že racionálna strava je najjednoduchším a základným krokom k pevnému zdraviu.

Ovocie a zelenina vo výžive majú nezastupiteľné miesto. Vďaka vysokému obsahu vitamínov, minerálnych látok, vlákniny a ďalších dôležitých látok, priaznivo ovplyvňujúcich fyziologické procesy organizmu. Ovocie a zeleninu sa odporúča konzumovať v piatich porciách denne, najmä v čerstvom stave.

Práve preto sme aktuálne pripravili stôl s občerstvením a so želaním dobrej chute a pevného zdravia sa žiaci aj kolegovia mohli počas dňa ponúknuť v škole s čerstvým ovocím. Očividne im chutilo.

Mgr. Antónia Chromá