Prešov číta rád

24.09.2021

NA NAŠU ŠKOLU PRIJALI POZVANIE MLADÍ ÚSPEŠNÍ AUTORI, KTORÍ NÁM PREDSTAVILI SVOJE LITERÁRNE I GRAFICKÉ UMENIE PROSTREDNÍCTVOM BESEDY:

23.09.2021 - Juraj Vačko

24.09.2021 - Tomáš Straka

24.09.2021 - Michal Baláž a Dado NaďBeseda s Jurajom Vačkom 

mladý skromný inšpiratívny spisovateľ, textár, grafik s precíznym prístupom k umeleckému vyjadrovaniu

ďakujeme 

prajeme veľa ďalšej výnimočnej tvorby 


Beseda s Tomášom Strakom

Mladý inšpiratívny literárny autor, ktorý založil a stal sa i vedúcou osobnosťou undergroundového umeleckého zoskupenia D´Byt Dženerejšn, to spája hudbu (folk, jazz, no wave) s poéziou viacerých básnikov a občas i s výtvarným umením; po jeho rozpade naďalej organizuje čítania s hudobným doprovodom po celom Česko-Slovensku, a to s rôznymi hudobníkmi a kapelami, akými sú Nemastný neslaný, Vintáž Fotel, Frequency, Milan Kalmár či Svetozár Šomšák.  


Je tvárou slovenskej Slam Poetry


ďakujeme


Beseda s Michalom Balážom a Dadom Naďom

Michal Baláž - talentovaný poét, spisovateľ populárnych žánrov a fantasy-science fiction.


Vyštudoval scenáristiku, dramaturgiu a hranú réžiu na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave. Počas štúdia nakrútil krátkometrážne filmy Havran (2008), Monštrum (2009), Druhý pokus (2011), Jantárová cesta (2011) a Bastard (2013). 

Je víťazom mnohých literárnych súťaží v tvorbe poézie aj prózy (Literárna Senica, Cena Rudolfa Fabryho, Poviedka...) Knižne debutoval roku 2016 zbierkou básní s grafickým názvom ø. 

Jozef Dado Naď 


Pracoval s dvoma prestávkami ako redaktor a moderátor Literárnej revue v Rádiu Twist. Autorsky a moderátorsky sa podieľal na literárnych reláciách v STV (Litera, Silná káva, Literárne oko).
Vydal knihu parodických kuchárskych receptov - Slepačie polievky pre otrlých (Sofa, 1996) Je moderátorom a organizátorom viacerých literárnych podujatí. Účinkoval v hrách divadla GUnaGU.
Je spoluautorom (s Petrom Krištúfkom) medzinárodne úspešného filmového projektu Rota pomalého nasadenia. Kompletné scenáre RPN vyšli vo vydavateľstve Bloomberg Press v roku 2004 a v roku 2006 vychádzajú vo vydavateľstve LCA vystrihnuté a nepoužité scény RPN s ilustráciami Erika Šilleho.


ďakujeme

ÚPRIMNÉ dojmy našich žiakov: 

ĎAKUJEME KRAJSKEJ KNIŽNICI P.O.HVIEZDOSLAVA