Wellbeing mladých - konferencia

25.11.2021

Sára, blahoželáme k zvoleniu do Študentského parlamentu PSK  :) sme na Teba hrdí.

Mgr. Linda Pločicová (RŠ)

Sára o konferencii napísala:

Dnešná konferencia pre žiacke školské rady bola organizovaná Radou Mládeže Prešovského Kraja. Témou oblasti, v ktorej sa pohybovali rečníci spolu so svojimi predpripravenými prezentáciami bola wellbeing mladých. Rečníci diskutovali o rôznych problémoch a ťažkostiach, ktorými si žiaci a študenti prechádzajú a zároveň prezradili pár trikov a rád ako si poradiť napríklad so stresom, depresívnymi stavmi, bodyshamingom alebo poruchou príjmom potravy ale taktiež ako sa nevzdávať na ceste za svojím cieľom i napriek možným prekážkam. Súčasťou programu bolo i predstavenie úspešných projektov od žiakov stredných škôl
z grantového projektu "zlepšimeto".

Žiaci nám ukázali výsledky svojho úsilia, námahy, času a prehovorili o ťažkostiach ale i pozitívach počas práce na ich projektoch.
V neposlednom rade bola v programe i voľba nových členov do Stredoškolského Parlamentu PSK. Kandidovalo tu dokopy 19 uchádzačov, z ktorých bolo napokon vybraných 13 na základe hlasovania väčšiny účastníkov tejto konferencie.

Ja osobne mám veľký zážitok z tejto konferencie a teším za, že som sa mohla tejto udalosti zúčastniť. Veľa som si zobrala od rečníkov a ich prezentácií. Verím, že to, čo mi táto konferencia dnes dala, môžem ďalej zdieľať s ostatnými a takto môžem nie len mojím priateľom ale i spolužiakom pomôcť.

Sára Šarišská, II.A

len tak ďalej :)