Zimný kurz pohybových aktivít 2022

04.03.2022

V dňoch 02.30.2022 - 04.03.2022 sme realizovali Zimný kurz pohybových aktivít. V rámci jednotlivých dní boli plnené stanovené ciele kurzu a študenti sa priebežne zúčastňovali na úlohách a aktivitách.

Prvý deň po zraze pred budovou školy, bola naším cieľom Prešovská kalvária, z ktorej sme si vychutnali výhľad na mesto Prešov.

Druhý deň bolo miesto zrazu pri Tatran Handball aréne a naším cieľom bol kopec Malkovská hôrka, na ktorom vznikla novovybudovaná vyhliadková veža, ktorá však ešte nie je sprístupnená verejnosti. Z Malkovskej hôrky sme potom pokračovali po turistickej značke smer Za kalváriou. V tento deň sme prešli solídnych 9,7 km s celkovým prevýšením 295 m a niektorí v tento deň urobili viac ako 23 000 krokov.

Tretí deň dopoludnia nás prekvapilo dosť chladné počasie sprevádzané aj poletujúcimi snehovými vločkami. Nás to ale neodradilo a vybrali sme sa k pamätníku Vychodoslovenského roľníckeho povstania nad obcou Haniska. Trasa merala viac ako 11 km a do miesta rozchodu sme došli celkom unavení a uzimení.

Mgr. Peter Mikolaj